Gadżety z serialu Friends – nostalgiczny przedmiot pożądania

gadżety friends

Serial Friends wciąż ma wielu sympatyków, mimo że od momentu, kiedy wyemitowany został ostatni jego sezon upłynęło już prawie dwadzieścia lat. Wielbicielom serialu na pewno wciąż dźwięczy w uszach niezwykle rozpoznawalny motyw muzyczny. Gadżety Friends są tak popularne, że wciąż pojawiają się na rynku nowe serie, zazwyczaj będące wariacją na temat kultowej, żółtej ramki lub też loga z nazwą kawiarni Central Perk. 

Najsłynniejsza ramka świata – tylko u Moniki i Rachel

Charakterystyczna ramka wisząca na drzwiach mieszkania Moniki i Rachel, to obiekt pragnień. Kultową ramkę jako gadżet kupić można jednak nie tylko w tej podstawowej postaci – motyw tejże ramki ozdabia również inne gadżety, na przykład wieszaki na klucze czy kubki.

Logo Central Perk – czyli Gunter i reszta

Równie słynnym motywem jest oczywiście logo kawiarni Central Perk. Gadżety z serialu Friends z tym motywem często nawiązują do kawiarnianego wyposażenia – kupić można na przykład ozdobiony nim słój na ciasteczka. Popularne są także filiżanki czy kubki termiczne.

friends gadżety

Tytuł serialu i słynna szóstka 

Niezwykle ikoniczni są również sami bohaterowie serialu. Ich twarze znaleźć można na kalendarzach i koszulkach. Popularne są także cytaty z serialu. W sklepie pixel-shop zakupić można na przykład plakaty z wypowiedzianymi przez bohatera imieniem  Ross słowem „unagi” lub niefortunnym „we were on a break!”. Na koszulkach znalazł się nawet cytat: „They don’t know, that we know they know we know”. Jeśli ktoś nie pamięta, w jakiej sytuacji i przez kogo został wypowiedziany, być może warto przypomnieć sobie ten serial po raz kolejny.

Równie ikoniczna stała się charakterystyczna czcionka, którą wypisany jest tytuł serialu, napis ten znaleźć można na gadżetach Friends takich jak koszulki czy skarpetki.