Różdżki prosto z magicznego świata Harry’ego Pottera

różdżki kolekcjonerskie Harry Potter

Któż z nas po obejrzeniu choć jednego filmu o sławnym czarodzieju nie zamarzył o posiadaniu magicznej różdżki? Harry Potter – postać znana praktycznie każdemu z nas, od lat nie traci na aktualności i wciąż zdobywa rzesze fanów. Nie dziwi więc, że kolekcjonowaniu książek czy filmów o losach uczniów Hogwartu towarzyszy również zbieranie najróżniejszego rodzaju gadżetów. A w uniwersum tym trudno o przedmiot bardziej charakterystyczny niż różdżka.

Rodzaje różdżek Harry Potter

Ostrokrzew, pióro feniksa, włókno smoczego serca, włos z ogona jednorożca – jak myślisz, która z nich wybrałaby właśnie Ciebie? Różdżka Harry Potter, jako przedmiot magiczny, stanowi podstawowe wyposażenie każdego czarodzieja. Co ciekawe, to właściciel dopasowuje się do niej – a nie odwrotnie. A kiedy jesteś już szczęśliwym posiadaczem tego wspaniałego przedmiotu… no właśnie, co dalej? Wbrew oczekiwaniom wielu młodych adeptów sztuki czarnoksięskiej różdżki bywają uparte. Ich użytkowanie wymaga praktyki, jeśli więc jesteś dopiero pierwszoroczniakiem, z pewnością potrzebujesz nieco więcej czasu na przyswojenie magicznych umiejętności.

Wyjątkowe różdżki

Każda różdżka ze świata Harry’ego Pottera jest niepowtarzalna. Nie istnieją dwa takie same modele, wszystkie mają swoje właściwości i specjalne składniki. Ten z pozoru nieskomplikowany przedmiot posiada w sobie ogromną magiczną moc, umożliwiającą walkę ze złem, ale i… pomoc w myciu naczyń czy naprawę stłuczonych okularów. W czarodziejskim świecie nie ma drugiej, równie istotnej rzeczy. Z tym magicznym i potężnym artefaktem czarodzieje nie rozstają się nigdy.