Urządzenia przydatne w zdrowej kuchni

Zdrowe żywienie, wbrew powszechnym opiniom, może być smaczne i łatwe. Wiele osób uważa, że wiąże się ono z radykalną zmianą stylu życia. Tymczasem wystarczy wprowadzić do swojej kuchni kilka niewielkich zmian, które mogą przynieść ogromne korzyści dla organizmu. Wśród sprzętu AGD można znaleźć taki, który ułatwi te zmiany. 

Suszarki do żywności

Za pomocą tych urządzeń przygotować można pyszne i zdrowe przekąski. plasterki jabłek, bananów czy gruszek wysuszone w suszarce do żywności w mig zamienią się w niskokaloryczne chipsy (zobacz ciekawą ofertę z https://zdroweimarkowe.pl/27-suszarki-do-zywnosci). Osoby preferujące słodkie przekąski mogą osłodzić je przy pomocy miodu – jest to sposób, który dodatkowo wspiera odporność.

Suszarka do żywności przyda się również do wysuszenia warzyw. Można je później zmielić i zrobić z nich przyprawę uniwersalną taką samą jak w sklepach, ale bez dodatku szkodliwych konserwantów.

Wyciskarka do soków

Świeżo wyciskane soki powinny znaleźć się w menu każdego człowieka. Tym bardziej, że są smaczne i można je przyrządzić niemal ze wszystkiego.

Prawdziwą bombą witaminową jest sok wyciskany z buraka, szpinaku, czy marchewki. Tego rodzaju napoje można bez obaw podawać nawet małym dzieciom, zwłaszcza tym, które za warzywami i owocami w tradycyjnej formie nie przepadają.

Wyciskarka do soków powinna znaleźć się w każdej kuchni. To świetny sposób na codzienną porcję zdrowia.