Jakie kolczyki warto wybrać?

Kolczyki kółeczko, serduszko, wykonane ze stali chirurgicznej

Kolczyki to zawsze modny i wyjątkowo kobiecy dodatek, który sprawia, że kreacja prezentuje się wyjątkowo. Wybór danego modelu biżuterii warto jednak odpowiednio dopasować do kształtu twarzy, okazji a także stylizacji. Jak to zrobić? Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę?

Oryginalne czy proste? Kolczyki ze stali szlachetnej na każdą okazję

Wybór odpowiedniego modelu kolczyków warto rozważyć nie tylko biorąc pod uwagę kształt twarzy czy wygląd, ale przede wszystkim zważając na materiał wykonania. Wiele kobiet, które posiadają alergie nie może bowiem pozwolić siebie na standardową biżuterię, która może powodować zaczerwienienia, podrażnienia czy świąd skóry. Kolczyki ze stali szlachetnej (https://www.vezzi.pl/pl/bizuteria-ze-stali-chirurgicznej/kolczyki-ze-stali-chirurgicznej) to idealna alternatywa do stalowej biżuterii, której dodatkową zaletą jest odporność na rdzewienie oraz brzydki wygląd. Warto dodać też kilka słów o dużym wyborze oraz atrakcyjnej cenie jaką zapewniają kolczyki ze stali szlachetnej. 

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

  • Twarz owalna – należy unikać kolczyków o okrągłym kształcie, które dodatkowo podkreślają okrągły wygląd policzków oraz twarzy. Świetnie prezentują się tu natomiast wiszące kolczyki, które bardzo dobrze wysmuklają. 
  • Twarz prostokątna – w tym przypadku najlepiej wyglądają krótkie kolczyki w ciekawych kształtach lub też wiszące wzory z błyszczącym, wyrazistym motywem
  • Twarz podłużna – ten rodzaj kształtu wymaga geometrycznych kształtów, które dobrze zrównoważą dysproporcje długości. Można zastosować tutaj także wzory okrągłe w formie kryształków oraz obręczy, które optycznie zaokrąglą obrys twarzy oraz dodadzą jej delikatności