Pierścionek zaręczynowy – z jednym czy kilkoma kamieniami?

Pierścionki zaręczynowe różnią się od siebie nie tylko samym materiałem wykonania, ale też ilością występujących w nich kamieni. Standardowo zdobi je po prostu jeden większy kamień. Umieszcza się go w centralnym miejscu pierścionka, aby od razu był zauważalny. Nie jest to jednak jedyna opcja do wyboru, bo producenci tworzą też biżuterię zaręczynową zdobioną znacznie większą ilością pojedynczych kamieni. Który jej typ okaże się więc lepszy? No i czym właściwie różnią się od siebie te dwa rodzaje zaręczynowych pierścionków?

Pierścionki zdobione kilkoma kamieniami

Pierścionki zaręczynowe z wieloma kamieniami wbrew pozorom nie zawierają kilku kamieni o tej samej wielkości. Na ogół stosuje się w nich np. jeden duży brylant, który zostaje uzupełniony drobniejszymi diamentami, rozkładającymi się zwykle równolegle po jego bokach. Oczywiście na rynku bez trudu można też znaleźć takie pierścionki, które będą zdobione wyłącznie samymi drobnymi kamieniami. Pierwszą różnicę między tymi odmianami biżuterii widać w cenie. A warto ten temat nieco szerzej omówić, bo niestety niemalże każdy młody mężczyzna, planujący się oświadczyć, musi liczyć się z ceną pierścionków zaręczynowych.

Różnica przejawiająca się w cenie (i nie tylko)

Najdroższe będą zatem te zdobione pojedynczymi dużymi kamieniami. Ich cena może okazać się nawet dwukrotnie wyższa od ceny biżuterii wielokamieniowej. Tyczy się to często nawet tych pierścionków zaręczynowych, w których używa się dokładnie tych samych kamieni szlachetnych, bo to jednak rozmiar, czyli ogólna wielkość kamienia, ma zwykle największy wpływ na ostateczną cenę biżuterii. Cena to jednak nie wszystko. Ilość kamieni na pewno zadecyduje też ogólnie o wyglądzie pierścionka. A każdy może być piękny, bo wszystko jest kwestią indywidualnego gustu. Mężczyźni szukający pierścionków zaręczynowych muszą więc kierować się tym, co podoba się ich partnerkom.

Ilość użytych w pierścionków kamieni może też częściowo zadecydować o praktyczności biżuterii. Ta ozdobiona jednym dużym kamieniem bywa niestety mało funkcjonalna, dlatego zwykle lepiej więc postawić na coś bardziej subtelnego i delikatnego.