Złote pierścionki zaręczynowe hitem wszechczasów

Dzień ślubu jest najważniejszym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Zanim jednak do niego dojdzie, każda Panna Młoda obdarowywana jest pierścionkiem zaręczynowym.

JAKI POWINIEN BYĆ IDEALNY PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY?

Wydawać by się mogło, że najważniejszym elementem jaki brany jest pod uwagę przy zakupie biżuterii jest kruszec z jakiego powstał. Taką opinią kieruje się większość mężczyzn. I oczywiście mają oni rację. Jakość metalu, z którego wykonane są złote pierścionki zaręczynowe (tu) oraz ich próba rzeczywiście stanowią o wartości biżuterii. W związku z tym, największym zainteresowaniem nieustannie cieszą się złote pierścionki zaręczynowe o próbie 585. Oznaczenie to mówi, że na 1000 jednostek metalu, z którego wyprodukowano złote pierścionki zaręczynowe przypada 585 jednostek złota. Wśród biżuterii jest to najwyższa możliwa wartość spotykana na rynku.

RÓŻNORODNOŚĆ ZŁOTYCH PIERŚCIONKÓW ZARĘCZYNOWYCH

Tak jak każda inna biżuteria, złote pierścionki zaręczynowe mogą występować w wielu modelach i barwach. Producenci proponują złoto w klasycznym żółtym odcieniu jak również bardziej nowoczesne białe i różowe kolory tegoż kruszcu. Nie mniej jednak, niezależnie od odcienia oraz wielkości próby, kolor złota zawsze powinien być jednakowy.

TRWAŁOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ ZŁOTA NA USZKODZENIA

Jak już wspomniano wcześniej, złote pierścionki zaręczynowe tak jak każda inna biżuteria, mogą zostać wykonane z czystej próby złota lub zawierać domieszki innych metali. Logicznym jest, że
chętniej wybierane będą elementy wykonane z czystego złota. Nie mniej jednak nie każdy klient ma świadomość, że złote pierścionki zaręczynowe o najwyższej próbie łatwiej ulegają uszkodzeniom. Mogą zostać zarysowane podczas prostych zajęć domowych. Pod tym względem bardziej wytrzymałe i odporne na drobne urazy są elementy wyprodukowane ze złota z domieszką innych metali. Taki skład gwarantuje twardość i odporność materiału.

Podsumowując, wybierając złote pierścionki zaręczynowe należy kierować się nie tylko własnym gustem ale także wartościami takimi jak: próba złota, jakość i wytrzymałość kruszcu. Tylko wtedy można mieć pewność, że biżuteria będzie służyła jej posiadaczom przez długie lata.