Jaka pamiątka pierwszej komunii będzie najlepsza?

Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych świąt dla dziecka, które przeżywa już z pełną świadomością. W tradycji Kościoła katolickiego pierwsza komunia to przyjęcie po raz pierwszy Eucharystii, czyli ciała i krwi Chrystusa. Komunia to święto wyjątkowe i ma miejsce tylko jeden raz w życiu, dlatego warto uczcić je nietuzinkowym upominkiem.

Pamiątka pierwszej Komunii Świętej – co wybrać?

Pamiątka pierwszej komunii świętej to najczęściej upominki o charakterze religijnym. Nie są to zabawki, a ich rolą jest wyłącznie upamiętnienie tej ważnej w życiu dziecka chwili. Do najpopularniejszych prezentów komunijnych od lat należą: medaliki, różańce oraz biblie dla najmłodszych. Medalik komunijny to bardzo uniwersalny upominek, który można nosić przez długie lata. Do medalika warto dokupić łańcuszek – całość stworzy niepowtarzalny i bardzo subtelny biżuteryjny zestaw. Medaliki komunijne stanowią dziś połączenie klasycznego piękna i nowoczesnych wzorów, są dyskretne i urokliwe i ładnie komponują się nie tylko z elegancką stylizacją, ale też z odzieżą noszoną na co dzień.

pamiątka pierwszej komunii świętej

W ofercie salonów jubilerskich znaleźć można komunijne szkaplerze, wisiorki z wizerunkiem Matki Boskiej oraz Jezusa czy bardzo tradycyjne i proste krzyżyki. Medaliki najczęściej są złote lub srebrne, co sprawia, że służą nienagannie przez wiele długich lat. Dla wielu osób medalik z komunii jest jak talizman – przynosi szczęście w dorosłym życiu i symbolizuje niejako ochronę Anioła Stróża na całym etapie dorastania młodego człowieka.

Gdzie kupić pamiątkę komunijną?

Medalik komunijny można kupić w każdym dużym salonie jubilerskim lub w sklepie z dewocjonaliami. Również sklepy internetowe oferują szeroki wybór pamiątek komunijnych, gdzie dodatkowo można zamówić personalizowany grawer np. w postaci osobistej dedykacji lub daty pierwszej Komunii.