Kocyk merino dla niemowlaka – najlepsze rozwiązanie nie tylko na chłodne dni

kocyk z wełny merino

Jesień zbliża się nieubłaganie, a i zimy raczej nie będą łagodniejsze, mimo widocznego letnią porą w Europie Środkowej ocieplenia klimatu. W co więc otulić naszego maluszka, by nie miał uczulenia na tkaninę, no i rzecz jasna, by zapewnić mu optymalny komfort termiczny? Odpowiedzią może być dobrej jakości kocyk z wełny merino.

Dlaczego warto wybrać kocyk z wełny merino?

Pochodzące z Azji Środkowej owce rasy merino dziś zawładnęły Australią i Nową Zelandią, i to stamtąd pochodzi najlepsze jakościowo runo na kocyk merino dla naszego maleństwa. Wełna pozyskana od tych spokojnych i zdrowotnie wytrzymałych owiec ma niebywałe właściwości termiczne. Każda wełna oczywiście jest znakomitym materiałem na swetry, koce czy nawet bieliznę, jednakże tylko wełna merino i wełna z Alpak, to gatunki nieuczulające i nie przynoszące po krótkotrwałym użytkowaniu znanemu wszystkim uczucia gryzienia i swędzenia.

kocyk z wełny merino My Basic
źródło: MyBasic.pl

Kocyk merino dla niemowlaka będzie także bardzo lekki, a to dzięki spiralnemu skręceniu włókien tej wełny. Tkanina zyskuje dzięki temu na sprężystości, a sam kocyk z wełny merino nie przytłacza i nie zapaca w łóżeczku naszej pociechy.

Dodajmy jeszcze, iż to właśnie z przędzy tych owiec produkuje się najlepszą jakościowo bieliznę termiczną na intensywne outdoorowe wędrówki. Wełna to nie zatrzymuje bowiem wilgoci tuż przy skórze, przy zachowaniu najwyższych parametrów cieplnych.

Jeśli kocyk dla niemowlęcia to tylko kocyk z wełny merino!

Kocyk merino dla niemowlaka poprawi jakość snu maluszka, dzięki swej lekkości i zatrzymaniu ciepła wokół małego ciałka. Ale taki zakup przyniesie korzyści nie tylko naszemu dziecku. Kocyk z wełny merino, nawet prany wielokrotnie, zachowa swą miękkość i sprężystość. Włókno merino nie stwardnieje po długotrwałym kontakcie z ciepłą wodą pralki, jak to ma w zwyczaju przędza bawełniana. Kocyk z wełny merino o grubszym splocie sprawdzi się też jako – chroniąca przed wiatrem – okrywa do gondoli, a potem do spacerówki. Jest więc to zakup na długie lata.