Kolczyki dla dziewczynki – jakie są najpopularniejsze?

złote kolczyki dla dzieci

Obecnie kolczyki noszą coraz młodsze dziewczynki, dlatego dla rodziców bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiednie. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, aby noszenie kolczyków nie było problemem, a jedynie dodawało uroku.

Z jakiego materiału wybrać kolczyki?

Złote kolczyki dla dzieci są najczęściej wybierane. Jednym z powodów jest to, iż złoto, jak materiał szlachetny nie powoduje uczuleń ani podrażnień, co ma bardzo duże znaczenie dla dbałości o zdrowie dzieci. Szczególnie w początkowym okresie, zaraz po przekłuciu uszu konieczne jest założenie odpowiednich kolczyków, co pomaga przyspieszyć proces gojenia. Kolczyki ze złota wprawdzie są droższe niż te wykonane z innych materiałów, jednak zalety, jakie daje ten właśnie materiał, sprawiają, że są bardzo często wybierane.

Jaki model kolczyków najlepszy dla dziecka?

Gdy chodzi o kolczyki dla dziewczynki, niezbędne jest także wybranie właściwego modelu. Należy bowiem mieć na uwadze, iż dzieci podczas zabawy nie zwracają na nic uwagi. Zbyt długie kolczyki mogą powodować problemy, na przykład zaczepiać się o ubranie czy nawet zabawki. Poza tym, iż mogą zostać zgubione, mogą również powodować różne problemy takie jak na przykład naderwanie ucha. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są nieduże, przylegające do ucha wzory kolczyków, które nie są narażone na takie właśnie uszkodzenia. Na rynku można znaleźć bardzo wiele różnorodnych modeli, które z pewnością przypadną do gustu małym damom, zaś rodzice będą mieli pewność, że takie modele nie sprawią problemów podczas ich noszenia.