Długopisy i pióra wieczne – czy to dobry pomysł na prezent?

model eleganckiego pióra Parker

Choć technologia i rozwój cywilizacyjny na dobre zagościły w społeczeństwie, wciąż istnieją osoby, które zamiast zegarka czy tabletu wolą skorzystać z bardziej klasycznych rozwiązań, jeśli chodzi o prezenty dla dzieci. Są to często rowery, hulajnogi, rolki lub nieco drobniejsze, choć nie zawsze tańsze, ekskluzywne pióra wieczne lub długopisy. Czy tego typu prezenty są zawsze dobrym rozwiązaniem?

Na tego typu prezenty często decydują się rodzice, podczas gdy dziecko dopiero jest na etapie nauki pisania. Dzięki temu upominek w postaci markowego długopisu lub pióra sprawdza się z okazji pierwszej komunii lub mniej więcej około dziesiątych urodzin pociechy. Wręczając taki prezent krewni mają nadzieję, że drogie, wyprofilowane narzędzie do pisania pozwoli dziecku szybciej opanować trudną sztukę ładnego pisania. I choć niekiedy tak jest, zdarza się również, że dziecko zwyczajnie nie lubi pisać nowym długopisem bądź piórem i pieniądze zostają wyrzucone w błoto.

Tym, co czyni markowe pióra wieczne potencjalnie doskonałym prezentem dla dziecka, są również wykonywane na wielu z nich grawery. Indywidualny grawer z życzeniami bądź imieniem dziecka jest bowiem nie tylko ozdobą, ale również wyjątkową pamiątką.