Jakie majtki poporodowe wybrać?

To czego potrzebować będzie kobieta po porodzie, to z pewnością odpowiednia bielizna i to już podczas pierwszych godzin od przyjścia na świat dziecka. Nieocenione są majtki poporodowe wielorazowe. Kobieta musi zdawać sobie sprawę z tego, że przez jakiś czas po porodzie będzie cały czas się oczyszczała. Z narządów rodnych wypływać będą obfite upławy, co jest niezbędne od oczyszczenia się macicy po porodzie. W celu zwiększenia komfortu wato zainwestować w dobrej jakości majtki poporodowe siateczkowe, które zapewnią dobry przewiew powietrza.

Majtki poporodowe wielorazowe czy jednorazowe?

W sklepach dostępne są zarówno majtki poporodowe jednorazowe, jak i te wielokrotnego użytku. Te pierwsze zakłada się raz, po czym wyrzuca. Bardzo często do ich produkcji sięga się po materiały, które nie zapewniają odpowiedniej przepuszczalności powietrza.

Kwestią sporną w ich przypadku jest też higiena. Najlepsze majtki to te wykonane z naturalnych włókien. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z wystąpieniem podrażnienia i nadmierną potliwością skóry.

Coś takiego z pewnością nie sprzyja komfortowi ani procesowi gojenia się okolic intymnych. Dużo lepszym wyborem są majtki poporodowe wielorazowe z siateczki, które nie uciskają, nie ocierają skóry i są miękkie. Bardzo dobrze podtrzymują podpaskę poporodową, nadają się do prania. Pomimo tego, że są droższe od modeli jednorazowych, w rezultacie są bardziej ekonomiczne.

Co więcej, są praktyczniejsze, a wygoda młodej mamy i kwestia higieny są przecież kluczowe. Od majtek poporodowych wymaga się tego, aby zapobiegały dodatkowym otarciom już mocno wrażliwego krocza.

Artykuł powstał na podstawie strony: https://www.biustonoszedokarmienia.pl/majtki-poporodowe