Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Prezent na dzień chłopaka
Prezenty Prezent dla niego, dla niej, dla każdego

Prezent na dzień chłopaka

Świętem, które cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży, jest Dzień Chłopaka obchodzony 30 września. Już sama nazwa wskazuje, że przeznaczone jest i świętowane przez ludzi młodych. Prezenty na Dzień Chłopaka zaskakują często swoją pomysłowością i oryginalnością. Najczęściej, kiedy dziewczyna wybiera prezent dla chłopaka, nie ma zbyt zasobnego portfela.

Prezenty na Dzień Chłopaka

Liczą się więc przede wszystkim intencje i chęci. Prezent dla chłopaka nie musi mieć dużej wartości, aby spełnił swoje zadanie - przekazał ciepłe uczucia, sympatię, udowodnił pamięć. Czasem wystarczy skromny kwiatek, czy nawet słodki, kolorowy lizak, a taki prezent wywołuje u chłopaka uśmiech i wzruszenie. Ale prezenty na Dzień Chłopaka przeznaczone są nie tylko dla tych jedynych, wybranych i ukochanych!

Jaki prezent na Dzień Chłopaka?

Prezent dla chłopaka to także wyraz sympatii dla kolegi z klasy, albo deklaracja przyjaźni, skierowana dla kumpla z podwórka. Bo Dzień Chłopaka jest miłym, sympatycznym świętem dla młodych i znalazło już wiele zwolenników.

Czasem zastanawiamy się, co to za święto, skąd się wziął ten Dzień Chłopaka? Starsze pokolenie nawet często nie wie, że takie święto istnieje i kiedy jest obchodzone. Otóż, wyjaśniamy, że Dzień Chłopaka powstał prawdopodobnie przez analogię do dnia kobiet, aby panowie nie byli pokrzywdzeni i aby dziewczyny mogły im się odwdzięczyć za pamięć i upominki, a obejmuje swymi obchodami praktycznie cały świat, zyskując coraz większą popularność. Ponieważ jego krótka historia sięga zaledwie 1999 roku, nie ma jeszcze ustalonej jednolitej dla całego świata daty, kiedy powinno być obchodzone. W Trynidad i Tobago, a także w Indiach, Dzień Chłopaka obchodzi się 19 listopada. Na Malcie na przykład 7 lutego, a w Rosji i na Ukrainie 23 lutego.

Zaś w Brazylii jest to dzień 15 lipca, podczas gdy w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada, a w Wielkiej Brytanii 5 kwietnia. W Polsce istnieją dwie równoległe daty, kiedy świętuje się Dzień chłopaka, a młodzi panowie dostają prezenty z okazji swojego święta. Pierwsza, nazywana przez niektóre źródła Dniem Mężczyzny, to 30 września, druga, już obligatoryjnie nosząca nazwę Dzień Chłopaka - 10 marca.

Jaki prezent wybrać na Dzień Chłopaka ?

Wiele dziewczyn zastanawia się, jaki prezent będzie odpowiedni na Dzień Chłopaka. Oto kilka użytecznych pomysłów. Popularnym i zabawnym drobiazgiem na Dzień Chłopaka są bokserki, ale tylko wtedy jest to trafiony prezent, kiedy wie się jaki rozmiar będzie odpowiedni. Na ogół ozdobione serduszkami, zabawnymi wizerunkami zwierząt lub dowcipnymi napisami stanowią miły prezent dla niejednego chłopaka. Jeżeli ten pomysł nie wydaje wam się odpowiedni i nadal nie wiecie jaki prezent na dzień chłopaka kupić, może zainteresuje was pomysł zakupu koszulki, albo z własnym nadrukiem, albo z tylko wstawionym imieniem ofiarodawczyni. Zawsze dobry i przydatny prezent stanowią kubki ze śmiesznymi lub sentymentalnymi nadrukami. Można nabyć takie już gotowe, albo udać się do pracowni plastycznej, gdzie kubeczek zostanie zrobiony na nasze życzenie. Świetny prezent na dzień chłopaka, to coś wykonanego własnoręcznie. Może to być ramka na zdjęcie, breloczek do kluczy z modeliny lub etui na telefon, czyli popularna ostatnio "skarpetka". Nieważne tak naprawdę, jaki prezent na dzień chłopaka wybierzecie, istotna jest pamięć i chęć sprawienia drugiej osobie radości.

Zabawki, pluszaki i maskotki dla chłopaka

Upominki i laurki na Dzień Chłopaka

Niemała grupa chłopców głośno twierdzi, że prezenty jako takie są im zbędne, ale kiedy się im niczego nie da - jest im przykro, a nawet obrażają się. Nie należy więc brać poważnie takich zapewnień! Upominki dla chłopaka powinny nawiązywać w jakiś sposób do jego zainteresowań lub powodować jakieś przyjemne wspomnienie. Upominki i laurki dla chłopaka powinny nasuwać mu na myśl wydarzenie z przeszłości, które spowoduje uśmiech na twarzy, nostalgiczne westchnienie lub chęć powtórzenia takiej sytuacji. Może to być jakaś figurka kupiona w sklepie z upominkami, albo zrobiona własnoręcznie. dla chłopaka. To może być również samochód - zabawka ze sklepu dla dzieci, jako symbol marzeń niedościgłych, tylko wtedy należy pamiętać, aby kupić wymarzoną markę, a jak się uda to również dobrać kolor. Laurka dla chłopaka to pole do popisu dla dziewczyn z wyobraźnią i fantazją. Jeśli ktoś ma zdolności artystyczne, może spróbować ją namalować albo wykleić ze skrawków kolorowego papieru i - w zależności od formatu - oprawić w antyramę, albo włożyć do ozdobnej koperty. Jeśli własnoręcznie wykonana laurka dla chłopaka jest zbyt trudnym wyzwaniem, wystarczy pójść do sklepu papierniczego lub na pocztę i kupić odpowiadającą nam kartę okolicznościową. Laurki dla chłopaka można znaleźć wszędzie. Ozdobione są zabawnymi, dowcipnymi albo wzruszającymi obrazkami, a w niektórych są już nawet gotowe wierszyki, pod którymi wystarczy się tyko podpisać. Można dostać także "czyste", z przygotowanym miejscem na własne życzenia. Tak naprawdę to nieważne, czy kupimy jakiś upominek, czy damy laurkę. Liczy się pamięć.

 

Prezenty | Polityka prywatności

Copyright 2007 by prezenty4you.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape