Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Prezenty na chrzciny
Prezenty Prezent dla niego, dla niej, dla każdego

Prezent na chrzciny

Kiedy rodzi się nowy członek rodziny, zawsze jest to powód do radości. W naszej tradycji, tradycji katolickiej, jak najszybciej należy dziecko ochrzcić. Ceremonia Chrztu św. połączona jest zazwyczaj z przyjęciem, które organizują rodzice. Zaproszeni goście, a przede wszystkim - rodzice chrzestni, tradycyjnie już ofiarowują małemu człowiekowi prezent na chrzciny, na pamiątkę tego radosnego wydarzenia.

Prezent na chrzciny dla dziecka

Prezenty na chrzest mają spełniać dwojaką rolę. Po pierwsze są wyrazem naszej radości i sympatii do bohatera ceremonii, po drugie zaś prezent na chrzciny ma za zadanie przypomnieć po wielu latach dzień, w którym dziecko otrzymało świętego patrona, w którym zostało przyjęte do rodziny chrześcijan. W dniu chrztu dziecko na ogół jest malutkie, a i rodzicom po kilku, kilkunastu latach zacierają się szczegóły. Dlatego prezenty na chrzest powinny być trwałe i mieć symboliczny charakter.

Zagar to prezent na urodziny podkreślający upływający czas

Jeśli uczestniczymy w ceremonii chrztu, a później w uroczystym przyjęciu, kupujemy prezenty na chrzest tym bardziej, że najpewniej bohater wydarzenia jest dla nas osobą z rodziny, albo dzieckiem najbliższych przyjaciół. Prezenty na chrzest są zróżnicowane zarówno pod względem wartości, jak i charakteru. Kiedy mamy zaszczyt trzymać dziecko do chrztu, wydatki na prezenty na chrzest będą dość poważne. Z dawniejszych czasów pozostała moda na złoty łańcuszek z medalikiem - symbolem wiary. Może to być również złoty, srebrny lub pozłacany ryngraf, z wypisaną na odwrocie dedykacją i datą. Prezenty na chrzest jednak też podlegają modzie.

Jakie prezenty na chrzest ?

Zamiast ryngrafu dziś może to być urokliwy obrazek ze srebrnej blachy, oprawiony w drewnianą ramkę. Można od razu wygrawerować datę urodzenia dziecka, jego wagę i wzrost, albo dedykację. Popularna jako prezent na chrzciny jest też srebrna, albo pozłacana łyżeczka, których duży wybór proponują sklepy z biżuterią. Tu też, na odwrocie trzonka możemy wygrawerować stosowny napis. Dla dziewczynki można wybrać złotą bransoletkę o regulowanym obwodzie. Prezenty na chrzest to także srebrne miniaturki smoczków i grzechotek - wtedy należy do nich dołączyć informację i życzenia, wydrukowane na specjalnej wizytówce. Inni uczestnicy chrztu jako prezenty na chrzest wybierają najczęściej kolorowe maskotki, huśtawkę, matę edukacyjną lub album na zdjęcia.

Jak urządzić chrzciny

Kiedy rodzice dziecka przygotowują się do ceremonii chrztu, jednym z poważniejszych problemów jest odpowiedź na pytanie "jak urządzić chrzciny"? Trzeba zacząć od wyliczenia kwoty, jaką możemy przeznaczyć na tę uroczystość, a następnie wymienić i podliczyć, ile osób będzie w niej uczestniczyć. Od tego zależy, jak urządzić chrzciny. Może to być kameralne spotkanie w rodzinnym domu dziecka. Ponieważ ceremonia chrztu odbywa się przed południem, należy liczyć sie z tym, że zaproszonym gościom trzeba zapewnić gorący posiłek. Często więc właśnie od obiadu zaczyna się przyjęcie, a dopiero później na stole pojawiają się przystawki i desery. Dla lepiej sytuowanych odpowiedź, jak urządzić chrzciny jest prosta - wybierają restaurację, uzgadniają menu i liczbę gości, a później już mają czas, aby świętować razem ze wszystkimi. Jeśli chrzest ma miejsce latem, coraz częściej zaprasza się gości na działkę i wtedy przyjęcie przybiera charakter uroczystego grilla. Odpowiedź na pytanie, jak urządzić chrzciny może więc być bardzo różna. Wszystko zależy od inwencji rodziców, ich zasobności portfela i pory roku, w której chrzciny się odbywają. Zawsze jednak jest to sposób na radosne świętowanie i podkreślenie uroczystego charakteru ceremonii chrztu.

Zabawki - prezenty na chrzciny dla dziecka

Ceremonia chrztu

Ceremonia chrztu jest wydarzeniem na tyle ważnym, że powinna mieć staranną oprawę. Sam jej przebieg zależy od kościoła, w którym się chrzest odbywa i podlega pewnym zmianom na przestrzeni lat. Podstawę jednak zawsze stanowi cel wydarzenia. Ceremonia chrztu - to uroczyste nadanie dziecku imienia, oczyszczenie go z grzechu pierworodnego i zapewnienie mu opieki świętego patrona. Uczestniczą w niej, oprócz bohatera wydarzenia, jego rodzice, rodzice chrzestni i zaproszeni goście. Zadaniem rodziców chrzestnych jest opieka nad dzieckiem, dbałość o jego rozwój i wiarę. Ceremonia chrztu jest więc dla nich symbolicznym przejęciem obowiązków. To zobowiązanie na całe życie, dlatego na rodziców chrzestnych najczęściej wybiera się członków najbliższej rodziny. Tradycyjnie o strój dziecka powinna zadbać matka chrzestna. Jest to dla niej dodatkowy koszt i bywa, że rodzice odstępują od tego zwyczaju, wychodząc z założenia, że ważniejsza jest sama ceremonia chrztu i rola matki chrzestnej w późniejszym życiu dziecka. W ostatnich latach utrwalił się zwyczaj, że ojciec chrzestny przynosi wiązankę kwiatów, aby podkreślić uroczysty charakter, jaki ma ceremonia chrztu. Dobór kwiatów i wielkość wiązanki dostosowane są do wieku dziecka.

Prezenty | Polityka prywatności

Copyright 2007 by prezenty4you.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape