Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Prezent na Święta
Prezenty Prezent dla niego, dla niej, dla każdego

Menu Wigilijne - potrawy na Wigilie

Przygotowania do wieczerzy wigilijnej rozpoczynają się na 2 -3 tygodnie przed nią. Wtedy to rozpoczynają się zakupy produktów, które trwają prawie do samych Świąt. W międzyczasie przygotowywane są półprodukty i niektóre potrawy. Większość potraw na Wigilie przygotowywanych jest na 1-2 dnia przed wieczerzą oraz w samą Wigilie od rana.

Menu Wigilijne jest bardzo obfite

Menu wigilijne oraz przygotowanie kolacji to duże wyzwanie dla każdej pani domu. Dlatego w tym okresie nieoceniona jest pomoc bliskich i na przykład wprowadznie podziału prac i przygotowywanych potraw. Należy pamiętać, że oprócz kulinarii z samą Wigilją i Świętami Bożego Narodzenia związanych jest szereg innych ciekawych tradycji, w tym oczywiście tradycja wręczania prezentów świątecznych.

Przykładowe potrawy na kolacje wigilijną

W Polskiej tradycji obowiązuje zwyczaj, że na Wigilii powinno być 12 potraw. Poniżej przedstawiamy propozycje potraw wigilijnych do wyboru według własnego gustu i uznania.

Podstawowe potrawy wigilijne to zupy: barszcz i grzybowa Ryby to potrawy na Wigilie podawane w różnych postaciach

MENU WIGILIJNE

Zupy wigilijne

Potrawy rybne

Potrawy z mąki

Pozostałe potrawy wigilijne

Pyszna grillowana ryba na Wigilie

Zobacz także:

Prezenty | Polityka prywatności

Copyright 2007 by prezenty4you.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape