Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Prezenty ślubne
Prezenty Prezent dla niego, dla niej, dla każdego

Prezenty na Komunie

Pierwsza Komunia Święta - najważniejszy dzień w życiu młodego katolika. W tej uroczystości uczestniczy cała najbliższa rodzina, a goście starają się podkreślić uroczysty charakter chwili, wręczając bohaterowi dnia różne podarunki. To jest nie lada problem, wybrać odpowiednie upominki! W tym zakresie nie ma złotego środka. Moda na podarki podlega prawom rynku i obowiązującej mody, a ta zależna jest zarówno od środowiska, jak i tradycji.

Prezenty na komunie dla dziewcząt

Łatwiej było jeszcze dwadzieścia lat temu. Obowiązujący wtedy schemat przewidywał "znormalizowane" upominki na komunię. Dla chłopca zegarek, ewentualnie rower, dla dziewczynki coś z biżuterii - głównie medalik z łańcuszkiem lub kolczyki. Takie rzeczy można ofiarować na komunię także i dziś - wybór w tym zakresie jest olbrzymi, ale ogólnie rzecz biorąc są raczej rzadkie, "wyszły z mody".

Prezenty na komunie  dla chłopców

Zmieniły się czasy, zmienił się standard życia, a więc zmieniła się również moda na upominki. Dziś z okazji komunii rodzice i chrzestni częściej wybierają elektroniczne urządzenia - komputer, telefon komórkowy najnowszej generacji lub sprzęt grający. Często zapominamy, że podarki komunijne mają także znaczenie symboliczne, że powinny stanowić najmilszą pamiątkę tego dnia, a nie dowód zamożności obdarowującego. W wielu parafiach katecheci proszą o takie dobieranie prezentów, aby nie przysłoniły duchowego znaczenia święta. Niektórzy rodzice przychylają się do tej prośby. W takim wypadku doskonałe prezenty na komunię to piękne wydanie Biblii z odpowiednią dedykacją, edukacyjne gry komputerowe, czy wydanie encyklopedii, która będzie towarzyszyć dziecku przez wiele lat.

Jakie prezenty na Pierwszą Komunie Świętą?

Prezenty na komunię warto dobierać w ten sposób, aby nawet po wielu latach przypominały to święto. To zadanie spełni także z pewnością specjalny, komunijny album na zdjęcia. Poza zestawem fotografii bohatera dnia, zmieszczą się w nim także podobizny wszystkich uczestników uroczystości, a do tych fotografii chętnie wróci się nawet po upływie dużej ilości czasu. Jeśli komuś znudziły się tradycyjne upominki, a dysponuje sporą kwotą pieniędzy, może podarować dziecku z tej okazji na przykład pakiet ubezpieczeniowy czy lokatę w dobrym banku. Taki podarek spokojnie doczeka do pełnoletności dziecka i będzie procentował wtedy, kiedy rozpocznie ono samodzielne, dorosłe życie. Niezależnie jednak od rodzaju i wartości finansowej prezenty na komunijne mają spełnić jedno, podstawowe zadanie: powinny sprawić radość dziecku i przypominać o tym ważnym wydarzeniu w życiu

 Prezenty | Polityka prywatności

Copyright 2007 by prezenty4you.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape