Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Prezenty na Mikołaja - mikołajki w Polsce
Prezenty Prezent dla niego, dla niej, dla każdego

Prezent na Mikołaja - mikołajki w Polsce

Mikołajki w Polsce przypadają corocznie na 6 grudnia. Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych dni przez najmłodszych. To właśnie w tym szczególnym okresie rodzice głowią się jaki prezent na Mikołaja zakupić swoim kochanym pociechom. Powracajac do swoich lat dzieciecych, większość z nas pamięta jakie znaczenie dla nas miało święto Mikołaja i Gwiazdka. W tajemnicy przed rodzicami snuliśmy listę swoich marzeń i oczekiwanych prezentów.

Prezent na Mikołaja - Mikołajki w Polsce

W próżnych oczekiwaniach na uroczego Mikołaja, decydowaliśmy się przekazać listę rodzicom, by Ci mogli ja wręczyć Świętemu. W dzisiejszych czasach tradycja tworzenia listy wymarzonych prezentów nie straciła na znaczeniu. Dlatego zanim zaplanujemy jekie prezenty na Mikołaja kupimy dla naszych dzieci, pamiętajmy, aby chociaż po części zrealizować ich plany i aby zakupiony przez nas prezent sprawił ogromna radość na twarzy malucha.

Dzieci uwielbiają prezenty od Mikołaja

Wszyscy wiemy, że Święty Mikołaj mieszka w Findlandii, a dokładnie w jej bardzo mroźnym i śnieżnym zakątku czyli w Laponii. To właśnie tam wszystkie dzieci adresują swoje listy i prośby o prezenty, które otrzmują w grudniu od uśmiechniętego, grubego Pana z długą białą brodą i w czerwonym kubraczku. Legendy w różnych krajach w różny sposób przytaczają tradycje Świętego Mikołaja.

Ale warto wiedzieć, że Święty Mikołaj to tak na prawdę postać historyczna. Urodził się w Turcji w 270 roku w zamożej i zarazem pobożnej rodzinie i całe jego życie było wypełnione troską o drugiego człowieka. Pomagał ludziom w kłopotach, ratował im życie, wspierał potrzebujących na każdym kroku. Święty Mikołaj zmarł 6 grudnia 327 roku jako wielce szanowany biskup miasta Mir.

Skąd się wzięła tradycja Świętego Mikołaja

Tak więc, tradycyjnie wręczane prezenty na Mikołaja związana są z uczczeniem rocznicy śmierci tego człowieka o wielkim sercu, który z czasem został świętym. Z czasem tradycja Świętego Mikołaja ulegała ewolucji. Dzisiejsza tradycja ukazuje nam go pędzącego po przestworzach na saniach wypełnionych prezentami, które ciągną renifery. Grzecznym dzieciom, które na to w trakcie roku zasłużyły Mikołaj wręcza prezenty. Natomiast niegrzeczne otrzymują rózgi. No coż... tradycja nadal ewoluuje i coraz więcej dorosłych również wręcza sobie prezenty na Mikołaja. Ale to chyba dobrze...

Zobacz jak wybrać prezent na Mikołaja:

Okres Świąt Bożego Narodzenia to także prezenty na Mikołaja dla dzieci

Prezenty | Polityka prywatności

Copyright 2007 by prezenty4you.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape