Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Prezenty ślubne
Prezenty Prezent dla niego, dla niej, dla każdego

Prezenty ślubne

Lubimy śluby. Decyzja dwojga ludzi, że chcą dalej iść razem przez życie stanowi okazję do świętowania i radości. Na ogół jednak zaproszenie na ślub czy wesele powoduje, że rodzi się problem. Tym kłopotem są prezenty ślubne. Zwyczaj obdarowywania młodej pary jest bardzo stary i ma wielowiekową tradycję.

Tort ślubny oraz prezenty ślubne dla nowożeńców

Kiedyś panna na wydaniu dostawała od rodziców posag i to był jej wkład we wspólne, małżeńskie życie. Ze strony oblubieńca natomiast oczekiwano zapewnienia wybrance domu i utrzymania, a bliższa i dalsza rodzina - w podziękowaniu za uczestnictwo w ceremonii zaślubin - starała się zwiększyć stan posiadania nowego stadła, ofiarowując im potrzebne przedmioty.

Podróż poślubna do ciepłych krajów jako prezent dla młodej pary

Prezenty ślubne są pozostałością po tamtych czasach. Z jednej strony mają być wyrazem naszych dobrych życzeń, z drugiej powinny pomóc młodym w urządzeniu wspólnego gospodarstwa. Jakie więc powinny być prezenty ślubne? Jakie warunki mają spełniać?

Postaramy się pomóc państwu w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania. Bardzo popularny ostatnio prezent ślubny dla nowożeńców to koperta z jakąś sumą pieniędzy. Jest to wygodne dla młodych ludzi, którzy w ten sposób mogą uzbierać sporą kwotę, którą wykorzystują zgodnie ze swoimi potrzebami.

Jaki prezent ślubny dla nowożeńców ?

Drugim sposobem jest sporządzenie listy, na którą młodzi wpisują to, czego potrzebują, a goście wybierają któryś prezent z listy. Ten sposób wyklucza dość częste sytuacje, kiedy kilkoro gości kupiło ten sam prezent ślubny dla nowożeńców. Poza tym wartości poszczególnych propozycji są zróżnicowane, więc nawet osoby o niższych dochodach mogą wybrać prezent, na który ich stać.

Jeśli sami wybieramy prezent ślubny dla nowożeńców - to może być komplet eleganckiej pościeli z satyny (uwaga: warto sprawdzić, jaki jest wymiar kołder i poduszek, używanych przez obdarowywanych), albo komplet ręczników i ścierek kuchennych. Są to "bezpieczne prezenty", bo nawet jeśli ktoś wpadnie na taki sam pomysł - nic wielkiego się nie stanie! Pościeli i ręczników nigdy nie jest za wiele. Można wybrać sztućce lub porcelanę stołową. Komplet filiżanek i spodeczków to elegancki prezent ślubny dla nowożeńców, a w dość umiarkowanej cenie. W tym przypadku jednak, jak również w odniesieniu do serwisu obiadowego, groźba zdublowania pomysłu jest dość realna, są to bowiem tradycyjne prezenty.

Oryginalne prezenty ślubne

Jeśli interesują was oryginalne prezenty ślubne, jest dużo możliwości. Czasem wystarczy dobry pomysł. Można na przykład do kompletu jedwabnej pościeli dołączyć jakieś dobre, eleganckie wydanie kamasutry. To oryginalne i dowcipne rozwiązanie. Idealnym pomysłem na niespodziankę dla pary małżeńskiej może wykupienie kilkudniowego pobytu w renomowanym hotelu lub ośrodku. Niektóre biura podróży mają podobne oferty. Kiedy młodzi nie mają własnego mieszkania - to doskonała propozycja na spędzenie skróconego miesiąca miodowego. Oryginalne prezenty ślubne to mogą być także na przykład talerze i sztućce do spaghetti, dobre gatunkowo miseczki z chińskiej porcelany wraz z pałeczkami do ryżu i kieliszkami do sake, kosz piknikowy dla dwojga z pełnym wyposażeniem (sztućcami, talerzykami, kieliszkami i butelką dobrego wina), albo drewniana kołyska z pościelą, na której spoczywać będzie wałek do ciasta. Jako oryginalne prezenty ślubne dla pary o wyrobionym guście, modne ostatnio stają się drewniane, afrykańskie maski do powieszenia na ścianę albo komplet dobrych grafik.

Tani prezent ślubny dla młodej pary

Nawet jeśli jesteśmy zaproszeni jedynie na ślub, wypada przynieść jakiś prezent ślubny dla młodej pary. Najbardziej popularne i wciąż atrakcyjne są kwiaty. Piękny, bogato przybrany bukiet, od wielu lat stanowi tradycyjny prezent ślubny dla młodej pary, wręczany przy okazji składania życzeń. Coraz częściej jednak ostatnio młodzi proszą, aby zamiast kwiatów goście przynosili pluszowe zabawki i maskotki, które później małżonkowie darowują dzieciom z domu dziecka. To piękny i sympatyczny sposób dzielenia się swoim szczęściem z tymi, którym można sprawić radość. Elegancki album na zdjęcia to też dobry pomysł na prezent ślubny dla młodej pary. Może stanowić początek kroniki fotograficznej nowej rodziny. Równie sympatyczny będzie komplet dwóch filiżanek do kawy, albo kubeczków ozdobionych datą ślubu. Koledzy państwa młodych często wręczają im, jako pamiątkowy prezent ślubny dla młodej pary, sporządzone na papierze czerpanym, dowcipne życzenia wraz z podpisami całej grupy znajomych. Czasem dołączają do nich specjalne, obciągnięte pluszem kajdanki i ozdobny pejcz - symbol małżeńskich zobowiązań. Ponieważ wręczany w kościele czy urzędzie prezent ślubny dla młodej pary ma charakter raczej symboliczny, liczy się dobry pomysł i poczucie humoru.

Porcelana - praktyczny i elegancki prezent ślubny

Prezenty | Polityka prywatności

Copyright 2007 by prezenty4you.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie całości i fragmentów bez zezwolenia zabronione.

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape