Bransoletka sznurkowa jako uniwersalny dodatek

Ozdoba na rękę składająca się z cienkiego sznureczka, niekiedy specjalnie uplecionego, oraz zawieszki ze złota, srebra czy stali nierdzewnej to biżuteria, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Bransoletka sznurkowa jest delikatna, ale efektowna, a dzięki szerokiej różnorodności wzorów pomoże w wyrażaniu siebie, swoich uczuć, marzeń i pragnień.

Na co dzień i od święta

Często w ciągu dnia trzeba zmienić ubiór, derss code obowiązujący w pracy niekoniecznie sprawdzi się na relaksującym spacerze czy podczas niezobowiązującego spotkania. Natłok obowiązków sprawia jednak, że niejednokrotnie na przebranie się zostaje tylko kilka chwil. Trudno w tym czasie zadbać o każdy szczegół wizerunku, dlatego warto mieć jakieś uniwersalne dodatki, których nie trzeba każdorazowo zmieniać. Bransoletka sznurkowa sprawdzi się idealnie jako dopełnienie wyjściowej stylizacji, ale równie dobrze będzie wyglądać w połączeniu z jeansami i butami sportowymi. Nie dziwi zatem fakt, że lekka bransoletka ze sznureczka, łącząc elegancję i prostotę, jest jednym z ulubionych dodatków kobiet na całym świecie. 

Dla niej i dla niego

Modele dedykowane dla kobiet są najczęściej cienkie i wyglądają na delikatniejsze, natomiast te, według projektantów, przeznaczone dla mężczyzn składają się z grubszych sznurków, niekiedy wzbogacone są w elementy skórzane. Należy jednak pamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeciwstawić się podziałowi na damskie / męskie i wybrać taką wersję, jaka się komu podoba. Bransoletki sznurkowe mogą być zapinane tak jak tradycyjne łańcuszki lub przez zacisk sznureczków. Przy tej pierwszej opcji trzeba pamiętać o zmierzeniu obwodu nadgarstka, tym bardziej że na rynku dostępnych jest wiele modeli dla dzieci, które mają mniejszą średnicę. Ciekawą kategorię stanowią bransoletki sznurkowe dla par, które mogą nawet pełnić rolę obrączek dla osób, które nie lubią nosić nic na palcach.