Czy warto wybrać hulajnogę elektryczną jako środek transportu?

Coraz popularnym wielkomiejskim widokiem stały się rozstawione w różnych strategicznych punktach hulajnogi. I to nie byle jakie, bo właśnie elektryczne, ładowane na prąd. Mają one na celu usprawnienie transportu w miejscu publicznym, a ich rozstawienie ułatwia przeprawę przez najbardziej zatłoczone punkty komunikacyjne. Czy warto skorzystać z tej formy komunikacji, lub zakupić hulajnogę elektryczną na użytek własny?

Zalety przemieszczania się hulajnogą elektryczną

Do zdecydowanych zalet podróżowania wyżej wspomnianym środkiem transportu zasilanym energią należy przede wszystkim ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, w tym CO2. Urządzenie to nie wytwarza spalin, nie zatruwa powietrza i nie rozprzestrzenia wokół siebie nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo, wybierając pojazd jakim jest hulajnoga elektryczna, nie trzeba martwić się ani o miejskie korki i spóźnienie do pracy czy lekarza, ani o konieczność podróżowania w ścisku wewnątrz autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej. Często pozwala zwyczajnie szybciej dotrzeć na miejsce destynacji, a przy okazji zaczerpnąć świeżego powietrza. 

Ten środek transportu zasilany jest prądem, dlatego jego ładowanie jest łatwe i nie wymaga korzystania ze stacji paliw, a jedynie z przeznaczonych do tego miejsc ładowania, które są coraz popularniejsze.

Hulajnoga elektryczna – czym kierować się przy wyborze?

hulajnoga elektryczna

Należy zwrócić uwagę na takie parametry jak:

  • masa pojazdu
  • czas ładowania
  • zasięg hulajnogi

Przykładowo, w innych okolicznościach sprawdzi się urządzenie mogące przejechać jednorazowo 20 km, a w innych takie, które da radę przebyć nawet 40 km bez ładowania. Zależy to od wydajności i pojemności akumulatora. Tak samo i masa – dla dziecka będzie odpowiedni lżejszy model, dla osoby dorosłej cięższy. 

Zdecydowanie jednak warto spróbować przesiąść się na nowoczesną hulajnogę elektryczną, zarówno dla korzyści środowiskowych, jak i dla lepszego samopoczucia.