Jak wybrać portfel damski i nie wydać fortuny?

Nie wszyscy dysponują na tyle dużymi oszczędnościami, aby zakupić drogi portfel damski wykonany ze skóry naturalnej. Tak jest m.in. w przypadku studentów, którzy na co dzień są na ogół na bakier z najnowszymi trendami. W tym przypadku liczy się przede wszystkim wygoda i funkcjonalność.

Jaki portfel wybrać?

Jeśli w portfelu oprócz pieniędzy nosi się na ogół karty, wizytówki i inne elementy, duże znaczenie ma jego wielkość. Im więcej przegródek i skrytek, tym lepiej. Warto również zadbać o solidne zapięcie – na zatrzask lub zamek. Duże znaczenie ma także kształt portfela oraz materiał, z którego został wykonany. Okazuje się jednak, że nie trzeba wydawać fortuny, aby zakupić wygodny i funkcjonalny portfel.

Portfel wcale nie musi być drogi

Dobrym rozwiązaniem są zawsze portfele duże w typie kopertówki, które są w stanie pomieścić w zasadzie wszystko. Taki portfel doskonale sprawdzi się również podczas wieczornego wyjścia, gdzie pełnić może rolę torebki. Prawdziwym hitem od kilku lat są portfele w formie etui na smartfona. Taki portfel pełni więc dwie role jednocześnie. Większość posiada dodatkową przegródkę na banknoty. Młode osoby przepadają za portfelami w intensywnych, wręcz neonowych kolorach, które od lat nie wychodzą z mody. Mogą sobie w zupełności na to pozwolić, chociaż to portfele w kolorze granatu czy czerni uchodzą powszechnie za najbardziej uniwersalne i sprawdzające się przy każdej okazji.