Spinki do mankietów – szyk i elegancja

Są takie uroczystości, na których po prostu trzeba dobrze wyglądać – czy to ślub czy pogrzeb czy impreza biznesowa. Na takie uroczystości najlepszym odzieniem jest garnitur, czasem może być też frak. Prócz odpowiedniego ubioru, warto także zadbać o szykowne dodatki.

Sygnety na palec
Mężczyźni z reguły nie noszą pierścionków – wyjątek stanowią ozdobne sygnety, które najczęściej można spotkać na najmniejszym palcu prawej dłoni. Męskie sygnety mogą być wykonane ze złota lub ze srebra, często posiadają również herb rodzinny. Sygnety przekazywane są z pokolenia na pokolenia jako wartościowa pamiątka rodzinna.

Spinki do mankietów
Nieco mniej cennym dodatkiem podkreślającym szyk i elegancję u mężczyzn są spinki do mankietów. Zakładane są na wyjątkowe okazje. Nie każda koszula nadaje się bowiem do tego, aby jej mankiety spiąć spinkami. Kiedy można stosować spinki do mankietów, a kiedy lepiej zrezygnować z tego pomysłu? Sprawa jest bardzo prosta – spinki mankietowe zakłada się tylko w przypadku, gdy koszula posiada specjalne dziurki. Jeżeli w mankietach przyszyte są guziki, to wówczas spinek się nie zakłada. Spinki takie można kupić w każdym sklepie sprzedającym elegancką modę męską. Warto także szukać na aukcjach internetowych, gdzie coraz częściej prócz tradycyjnych eleganckich spinek spotkać można także spinki tworzone bardziej na wesoło – jest to doskonały patent na mniej formalne imprezy.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *