Znane i lubiane od wielu lat

Kiedyś podtrzymywane dzięki podwiązkom, zwykle w postaci pasa na biodrach lub gorsetu, dzisiaj już samonośne. Pończochy mają swoją bogatą historię.

Znane już od wielu lat

Początkowo produkowane były z bawełny lub jedwabiu, oczywiście te drugie były towarem luksusowym. Wszystko zmieniło się po odkryciu nylonu, wówczas stały się one bardziej popularne i mogło sobie na nie pozwolić więcej kobiet, chociaż ich wyprodukowanie i tak było bardzo kosztowne. Z czasem były zastępowane przez wszechobecne rajstopy, ale dzisiaj przeżywają swój renesans i mają wiele wielbicielek, a także wielbicieli. Nie ma się co dziwić, bo nic tak nie działa na zmysły jak właśnie ta część garderoby.

Wybieraj spośród wielu

Dzisiaj, w XXI wieku, nie są one wykonywane już z taką pieczołowitością i przy użyciu zupełnie innych technologii, ale nadal rozbudzają wyobraźnie i cieszą się powodzeniem. Obecnie otrzymać można je w wielu kolorach, ze zdobieniami lub bez, ażurowe, gładkie, przezroczyste lub kryjące. Mogą różnić się też rodzajem włókna, jego splotem oraz grubością. Na wagę złota są te nylonowe, które poszukiwane są przez miłośniczki tego klasycznego wydania.

Wielu panów poszukuje dzisiaj pończoch na prezent i nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak długo będą wybierać i decydować, ponieważ w tak dużym asortymencie nie będzie łatwo sięgnąć po te jedyne.